HAKKIMIZDA

Hayati Sınır KİMDİR?

Kahramanmaraş Afşin Lisesi’nden 1996, Ege üniversitesi Tıp Fakültesinden 2002 yılında mezun oldu.2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan uzmanlığını aldı. Askerliğini 2011- 2012 yılları arasında Gata Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Tabip Asteğmen olarak yerine getirdi. Mecburi hizmetini Ankara Dr Sami Ulus Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi, Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları kliniğinde tamamladı. 2014-2016 yılları arasında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları anabilim Dalı’nda Öğretim üyesi olarak çalışdı. Halen Kahramanmaraş  Çocuk ve Genç Psikiyatri, Psikoloji kliniğinde  danışanlarına ve hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. 

  • 2011 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Tanısı Konan Çocuklarda Uyku ve Uyku Bozuklukları: Polisomnografik Çalışma. İsimli Tıpta Uzmanlık Tez Çalışması ile Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalından uzmanlığını almıştır.  
  • 2006-2010 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh sağlığı ve Hastalıkları AD bünyesinde Psikodrama Yönelimli Ergen Grup Psikoterapisi gözlem ve eğitimini almıştır.
  • 2006-2010 yılları arasında Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Derneği bünyesinde Temel Bebek Ruh Sağlığı, Erken Çocukluk Döneminde Tanı Sistemlerinin Uygulanması, Aile Terapileri ve Klinik Araştırmalar kurslarını tamamlamıştır.

İlgi alanları arasında Dikkat eksikliği  ve Hiperaktivite bozukluğu,  Otizm, Çocuk ve ergenlerde uyku bozuklukları ve Ergenlik dönemi psikopatolojileri bulunmaktadır.

  • Türk Tabipleri Birliği
  • Çocuk ve Gençlik Ruh Sağlığı Derneği üyesidir.